Product Description
| Product Specs | Details |
|---|---|
| Installation | Glue Down |
| Style | Stone, Tile Effect |
| Edge | Bevel |
| Type | LVT Flooring |
| Range | Natural Stones |
| Wear Layer | 0.55mm |
| Thickness | 2.5mm |
| Colour Group | Grey, Light |
| Available Sizes | 305mm x 610mm |
| Pack Size | 3.34m² |
J2 Natural Stones is a premium stone-effect LVT flooring collection inspired by authentic slate, marble, limestone, and terrazzo finishes, offering timeless design alongside durable, low-maintenance performance.
| Product Specs | Details |
|---|---|
| Installation | Glue Down |
| Style | Stone, Tile Effect |
| Edge | Bevel |
| Type | LVT Flooring |
| Range | Natural Stones |
| Wear Layer | 0.55mm |
| Thickness | 2.5mm |
| Colour Group | Grey, Light |
| Available Sizes | 305mm x 610mm |
| Pack Size | 3.34m² |
Full details for delivery can be found on our dedicated delivery page.
All orders over £250 qualify for free delivery. Orders under £250 will have a £30 delivery charge.
Click and collect is available for free during checkout, from our trade counter at Unit 9 Newbury Works, Coleford, Radstock BA3 5RX.
Pricing and ordering on our site is only available for approved trade customers.
Use the link in the header click here to apply for a trade account.
To discuss our product range and opportunities for trade customers, please get in touch with our team.
Accessories
LVT Adhesive
Iconic Collection
Iconic Collection
Iconic Collection
Iconic Collection
